Jak działa?

Według medycyny naturalnej życiowa energia w naszym ciele płynie dziesięcioma szlakami energetycznymi (po 5 w każdej połowie ciała). Szlaki te zwane zonami biegną od czubka głowy do stóp dzieląc ciało na strefy. Według refleksologii zaburzenie przepływu energii w każdej z tych stref powoduje powstanie stanu chorobowego w części ciała położonej na danym szlaku.

Obraz ciała podzielonego na zony

Każda część stopy lub dłoni zawiera obszary z refleksami, które korespondują z częściami ciała. Jeśli któryś z organów jest obecny w jednej lub dwu zonach, odpowiadający mu obszar refleksów można znaleźć w tej samej strefie na stopach. Kiedy uciskamy te miejsca, stymulujemy przepływ energii, która działa uzdrawiająca na znajdujące się w zonie narządy.

Refleksologia, będąc terapią holistyczną, opiera się na koncepcji, w której cały ludzki organizm znajduje swoje odbicie w poszczególnych jego częściach. Żaden z organów nie funkcjonuje w izolacji, ale współpracuje z innymi na rzecz zdrowia całego ciała. Dlatego też nagromadzenie toksyn w jednej z części ciała prowadzi do tego, że pozostałe muszą pracować ciężej, żeby skompensować zaburzenia energii. Poprzez pracę na refleksach stóp powodujemy usunięcie toksyn blokujących kanały energetyczne i doprowadzamy organizm do naturalnego stanu równowagi energetycznej.

Nie ma dokładnej naukowej wiedzy na temat tego, jak uciskanie stóp może wpływać na inne organy wewnątrz poszczególnych stref. Został jednak powszechnie zaakceptowany fakt, iż zabiegi refleksologii mają dobroczynny skutek na poprawę krążenia i system nerwowy organizmu.

1 komentarz »

  1. Dzień dobry Pani Ewo!
    Szukam refleksologa w mojej okolicy,w pobliżu Ełk, Łomża.Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia-Krystyna

    krystyna — 04/11/2009 @ 23:29

RSS · Subskrybuj Komentarze. Odnosnik URI

Napisz Komentarz

Powered by WordPress