Refleksologia dłoni

Powstanie refleksologii nie byłoby możliwe bez pracy dokonanej przez Dr-a Fitzgeralda, który na początku XX wieku wynalazł terapię strefową. Stosował ją do uśmierzania bólu u pacjentów poprzez uciskanie refleksów na dłoniach (gł. palców). Kiedy Eunice Ingham zaczęła rozwijać swą metodę uznała, że stopy są dużo wrażliwsze, i dużo łatwiej jest uzyskać efekty pracując na nich. Czy zatem refleksologia dłoni w ogóle zasługuje na uwagę?

Praca na dłoniach ma duże zalety: po pierwsze możemy ją stosować na nas samych. Często doradzam pacjentom, aby “masowali” w domu dłonie po to, by spotęgować działanie zabiegów refleksologii stóp. Każdy z nas może sam pracować na dłoniach wyszukując bolące punkty. Albo też na poszczególnych obszarach, kiedy już zna przyczynę problemu.

Zdarza się również tak, że trzeba reagować w nagłych przypadkach i nie ma czasu albo po prostu miejsca na wykonanie zabiegu refleksologii stóp. Często sama pomagam ludziom w nietypowych sytuacjach i miejscach: w autobusie, na przystanku, w sklepie (już o tym zresztą pisałam w odpowiedzi na jeden z listów).

Niekiedy jest tak, że nie możemy pracować na stopach z powodu ran i okaleczeń, braku kończyny, żylaków, grzybicy czy innych zmian skórnych. Wtedy jedynym ratunkiem jest praca na dłoniach. Czasami oprócz dłoni można również przepracować ramię aż do łokcia (lub wyżej) w przypadku np. rwy kulszowej (przedramię), problemów z kolanem (łokieć) albo przedudziem.

Poniżej zamieszczam mapę dłoni, która na stałe znajdzie się w dziale “Mapy stóp i dłoni“.

Mapa dłoni

Zachęcam do wzięcia udziału w sondzie po prawej na dole.

Komentarze (2) »

  1. jak mozna mowic i pisac i radzic po 15 godzinach kursu!!!!!!!opanujcie sie ludzie .Porady moze udzielac osoba z praktyka i porzadnie ukonczona edukacja.PIENIADZE ALE NIE ZA CENE ZDROWIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    dyplpmowana masaz, — 21/03/2011 @ 19:47

  2. Początkujący wolą refleksologię dłoni, w sumie to dosyć naturalne :)

    Refleksologia Poznań — 05/06/2017 @ 20:06

RSS · Subskrybuj Komentarze. Odnosnik URI

Napisz Komentarz

Powered by WordPress