Masażery i pieprz w kieszeni

To co jest wyjątkowe w metodzie refleksologii — a czego nie można zastąpić żadnym urządzeniem, sandałami do akupresury, kołeczkami, wałeczkami z kolcami, hydromasażem, itp. — to dotyk ludzkiego ciała: wyczucie pulsującej pod skórą krwi, ciepła ludzkich stóp, przekazywanej energii, a także wrażliwość na wszelkie zmiany na stopach: grudki, dołki, odciski, zmarszczki, chropowatości, galareta, stwardnienia. Te wszystkie znaki pozwalają nam lepiej rozumieć stan pacjenta i zastosować odpowiednie środki: ukierunkować świadomie naszą pracę na problem, jaki zaistniał w organizmie.

JeżykCzasami jednak warto jest wspomóc naszą walkę o zdrowie różnymi akcesoriami. Nie zastąpią one co prawda rąk refleksologa, ale mogą okazać się bardzo przydatne w sytuacji, kiedy tych rąk brakuje. Niektórym osobom proponuję właśnie masowanie rąk za pomocą gumowych jeżyków z kolcami (takich jak na zdjęciu). Osobiście stosuję również sprężynki do masowania palców, które roluje się wzdłuż nich. Czasami używam także wałeczków z kolcami i uchwytem. Ostatnim hitem jest pieprz, mój patent, który poleciłam kilku osobom. Kuleczki pieprzu są doskonałe do masowania opuszek palców. Moi pacjenci zaczynają już chwalić tę metodę: masowanie palców w ten sposób pomogło jednej Pani przy nadciśnieniu, przy bólu głowy i gardła. Dzisiaj sama wsypuję pieprz do kieszeni każdego pacjenta. Przydaje się w sytuacji, kiedy nie mają co zrobić z rękami ;)

Komentarze (8) »

 1. od momentu jak to poczytałem przekazałem już z 10 osobom, albo i więcej… większość narzeka bo ich pieprz denerwuje, ale mogą się przyzwyczaić :)
  oprócz tego, że pomóc może w leczeniu bóli głowy i nie tylko może sprawować fajną alternatywę dla papierosa - sporo ludzi pali bo nie ma co zrobić z dłońmi…

  pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na kolejny artykuł!!

  zbyszko — 08/05/2008 @ 17:07

 2. Ha, nie pomyślałam. Podoba mi się ten pomysł z alternatywą dla papierosa.
  Cieszę się, że mój pomysł z pieprzem chwycił. Proszę odzywać się częściej. Pozdrawiam.

  Ewa Maciaszek — 10/05/2008 @ 20:58

 3. Ewo robisz super robotę dla ludzi. Zajmuje się refleksologią już od pół roku. Zapisałam się do szkoły w Łodzi i uczęszczan na warsztaty do Eli Bernaś. Gorąco ją polecam. Jest to osoba która swoje życie oddała refleksologii. Cieszę się że nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome swoich możliwości w samouleczeniu i wraca na łono natury.

  pingwinek — 22/04/2009 @ 07:44

 4. do masowania opuszkow palcow tez dobre sa korale a raczej koraliki:))

  Etelia — 21/09/2009 @ 19:09

 5. I really think this site is very useful, but I found a webpage where you can get alot more information on Long Term care. Site

  Dale Brevil — 28/03/2011 @ 02:03

 6. Spróbuję nawet pieprzu, byle nie palić!

  Kamgra — 23/06/2011 @ 12:06

 7. Refleksologia twarzy, stóp oraz dłoni to najlepsza metoda, wiadomo :)

  Gabinet refleksologii Poznań — 06/06/2017 @ 15:30

 8. Hi, after reading this amazing article i am also delighted to share my experience here with mates.

  marlysvandekamp.weebly.com — 10/06/2017 @ 22:45

RSS · Subskrybuj Komentarze. Odnosnik URI

Napisz Komentarz

Powered by WordPress